MIESIĄC WRZESIEŃ W ŚWIETLICY „C”

3 października 2024

Wrzesień w świetlicy upłynął pod znakiem zasad jakie należy przestrzegać. Dzieci zapoznały się z Regulaminem Świetlicy,  wzięły udział w rozmowach na temat bezpieczeństwa zarówno w szkole jak i w drodze do niej. Pierwszoklasiści poznawali się wzajemnie, wspólnie brali udział w zabawach integrujących grupę rówieśniczą i wykonywali liczne prace plastyczne. Wszystkim uczniom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy dobrej i bezpiecznej zabawy w kolejnych miesiącach.

Oto tematyka naszych wrześniowych zajęć :

1. POZNAJMY SIĘ (ZAJĘCIA INTEGRACYJNE) – uczniowie podczas zajęć stworzyli wizytówki ze swoim imieniem w stylu POP ART.
  2. DZIEŃ KROPKI – zabawa pt. „WYTURLAJ KROPERSA” podczas, której powstały fantastyczne kropki.
  3. GRA PLANSZOWA XL „ZNAKI DROGOWE” – uczniowie podczas zabawy poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.
  4. ZAJĘCIA CZYTELNICZE – zajęcia z cyklu „20 minut z książką”. Głośne czytanie wierszy Juliana Tuwima.
  5. KOLOROWANKA XL „JESIEŃ” – rozmowa kierowana na temat zmian zachodzących w przyrodzie związanych z nową porą roku.
  6. JESIENNE MANDALE – wykonanie plakatu z pokolorowanych „mandali”
  7. HOBBY HORSE – praca plastyczno – techniczna z wykorzystaniem gotowego szablonu konia oraz kolorowej włóczki.
  8. ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA – praca plastyczno – techniczna z wykorzystaniem szablonu jabłka oraz kolorowych mazaków.

Oto fotorelacja tego, co robiliśmy w świetlicy we wrześniu.

Zobaczcie sami ! ;)

Wychowawcy świetlicy:  Małgorzata Majewska – Modrzyk, Yana Konakh