Nauka nie musi być nudna!

21 marca 2017

Udowodniły to  nauczycielki języka angielskiego  Zespołu Szkół w  Sulechowie.  Od września 2016 roku realizowały innowację pedagogiczną Irlandia – Zielona Wyspa.

Uczniowie poznawali kulturę, geografię, historię, czytali legendy – doskonalili umiejętności językowe. Prezentacje multimedialne, projekty a nawet degustacja dań z Zielonej Wyspy to tylko niektóre  formy pracy podczas lekcji języka angielskiego.

Półroczna praca znalazła swój finał 17 marca w obchodach dnia Świętego Patryka – patrona Irlandii. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali akademię.

W holu Zespołu Szkół można było spotkać: elfy, wróżki, Leprechauny . Pojawił się też sam Bono, lider zespołu U2 oraz osiemnastowieczny pisarz Jonathan  Swift ze swoim  ‘Guliwerem’.  W irlandzkiej kawiarence można było kupić przeróżne wypieki, słodkości i napoje. Dochód zostanie przeznaczony na doposażenie biblioteczki językowej.

Zaproszeni goście z uznaniem patrzyli na potyczki uczestników innowacji. Wszystko uświetniły utwory:  Kobranocki – „Bo kocham cię jak Irlandię” w wykonaniu Jakuba Szymańskiego oraz piosenka zespołu U2 -„One” wyśpiewana przez Noemi Śliwińską, a także pokaz tańca irlandzkiego w wykonaniu najmłodszych uczennic  Zespołu Szkół.  Swoją obecnością radowała również najmłodsza koniczynka – półroczna Alicja.

Zdobywanie wiedzy naprawdę może być wielką przygodą. W tą niezwykłą podróż na Szmaragdową Wyspę swoich uczniów zabrały: Marta Mużyło-Klocek, Marta Łyżwińska, Monika Rakowska –Kłos i Ewa Jurewicz.

Pragniemy podziękować uczniom i uczestnikom za ogromne zaangażowanie się w zdobywaniu wiedzy dotyczącej Zielonej Wyspy, za udział w projekcie i przygotowanie uroczystości.

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe, bez którego dzisiejsza akademia nie odbyłaby się.  Pięknie dziękujemy za pomoc w pozyskaniu autentycznych, irlandzkich gadżetów-nagród, które trafiły do nas wprost z Zielonej Wyspy. Dziękujemy szanownej Dyrekcji za umożliwienie nam przeprowadzenia dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy Panu Bernardowi Łyżwińskiemu i Panu Lechowi Sawickiemu za oprawę muzyczną. Pani Ani Niesułowskiej za przepiękne dekoracje oraz Pani Aleksandrze Rogińskiej za przygotowanie najmłodszych uczennic za do pokazu tańca irlandzkiego.

 

Play, eat and be Irish! Enjoy green day.

[nggallery id=842]

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Certyfikaty