STOISKO PROFILAKTYCZNE

5 kwietnia 2024

Czy warto palić, pić alkohol lub sięgać po środki psychoaktywne … jakie mogą być tego konsekwencje – zastanawialiście się nad tym… Nasi siódmoklasiści spotkali się z przedstawicielkami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Zielonej Górze – Panią Joanną Adamczyk i Martą Strzelecką by porozmawiać właśnie na ten temat. Dzięki specjalnym urządzeniom i manekinom, na własne oczy mogli zobaczyć jak mogą osadzać się w naszym organizmie substancje smoliste z wdychanego dymu papierosowego,  jak zatruwany jest płód gdy pali kobieta w ciąży, jak wyglądają płuca palacza, jakie choroby powoduje zażywanie  środków psychoaktywnych i nadużywanie alkoholu. Można było skorzystać z alkogogli i narkogogli, by uświadomić sobie jak zaburzone jest postrzeganie świata po zażyciu tych substancji. Dodatkowo przygotowane było stoisko profilaktyki antynowotworowej. Uczniowie z zainteresowaniem brali udział w zajęciach.

Dziękujemy naszym gościom za bardzo cenne informacje????????. Młody człowiek wyposażony w wiedzę może bardziej świadomie wybierać i decydować co jest dla niego dobre.

Droga Młodzieży trafnych wyborów Wam życzymy.