WIOSENNE WARSZTATY WIELKANOCNE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

4 kwietnia 2024

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez dzieci tradycji świątecznych. W dniach 18 – 26 marca w naszej świetlicy szkolnej  odbyły się wiosenne  warsztaty wielkanocne dla dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe.
Prawdziwe cuda wyszły spod rąk uczestników zajęć. Dzieci wykonywały kolorowe koszyczki na jajka. Ozdabiały styropianowe jajka na patyku. Z wykorzystaniem farb plakatowych oraz czarnego mazaka powstały wielkanocne zające. Z wykorzystaniem mazaków i kredek powstały kolorowe pisanki.
Podczas warsztatów świetliczaki wykonywały  również wiosenne  kwiaty, drzewa, motyle, ptaki oraz piękne portrety Pani Wiosny. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i wyobraźnią. Zajęcia przebiegały w miłej, przyjemnej atmosferze. Wspólna zabawa i praca pozwoliła nam poczuć atmosferę  wiosny i nadchodzących świąt.
Inicjatorkami zajęć były panie Małgorzata Majewska – Modrzyk i Monika Maniarska