WITAMY W KSIĄŻKOLANDII

14 marca 2024

28 i 29.02.2024r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Celem imprezy było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie dowiedzieli się jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Uczniowie odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość baśni, bajek  i wierszy. Potem złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki. Następnie zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę otrzymali zakładki i długopisy. Dla pierwszoklasistów był to dzień pełen wrażeń. Zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.  To miejsce ma im się kojarzyć z miejscem radosnym i bezpiecznym, gdzie są mile witani i które będą chętnie odwiedzać.