Stypendiada Wczesnoszkolna

1 marca 2024

W grudniu 2023r. już po raz 16 uczniowie kl. I – III z naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Stypendiada Wczesnoszkolna. W tym roku szkolnym w konkursie uczestniczyło 32 uczniów z kl. I oraz 71 uczniów z kl. II i III. Konkurs odbywał się z podziałem na :

• konkurs czytelniczy „Abecadło” – 12 osób
  • konkurs ortograficzny „Ortograf” – 7 osób
  • konkurs matematyczny „Plusik” – 29 osób
  • plastyczny „Plastuś” – 55 osób

Orła Matematycznego oraz tytuł Laureata za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Plusik” otrzymała:

• Alicja Wantulok z kl. II c

Orła Ortograficznego oraz tytuł Laureata za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Plusik” otrzymała:

• Alicja Wantulok z kl. II c

Orła Czytelniczego oraz tytuł Laureata za zdobycie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „Abecadło” otrzymał:

• Eryk Kolasa z kl. III d

a za zajęcie III miejsca otrzymał:

• Aleksander Stanulewicz z kl. III d

Orła Plastycznego oraz tytuł Laureata za zdobycie I miejsca w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Plastuś” otrzymał:

• Paweł Szuster z kl. I d

Orła Plastycznego oraz tytuł Finalisty za zdobycie wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Plastuś” otrzymali:

• Jan Borkowski z kl. I b
  • Wiktor Kaduk z kl. I b
  • Kornel Janiak z kl. I b
  • Emilia Cieślak z kl. II c
  • Martyna Klimko z kl. III d
  • Kornelia Siemaszko z kl. III d

Laureaci i finaliści  otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a każdy z uczestników otrzymał dyplom. Gratulujemy wyróżnionym uczniom oraz ich wychowawczyniom, które przygotowały ich do tych konkursów a są to panie: Sylwia Sulek, Teresa Czerniawska, Elżbieta Kiełbasa,    Mariola Madejska, Dorota Wieczorek.  Projekt koordynowała Dorota Wieczorek.