AKCJA SEGREGACJA

29 lutego 2024

Z segregacją śmieci nam po drodze – takie hasło przyświecało akcji prowadzonej przez uczennice klasy 7a: Maję, Amelkę, Lenę, Adriannę, Alicję i Wanessę, które przygotowywały się pod czujnym okiem pani Ewy Gorzelannej. Dziewczęta odwiedziły uczniów naszej szkoły z klas I – V, prowadząc pogadanki na temat właściwej segregacji odpadów. Siódmoklasistki najpierw przedstawiały system oznaczeń pojemników i ich przeznaczenie, dokładnie wyjaśniając gdzie jakie odpadki powinny się znaleźć.  Następnie dzieci mogły w praktyce zastosować swoją wiedzę wrzucając przygotowane śmieci do odpowiednich worków. Spotkania przebiegały   w  wesołej atmosferze, gdyż uczennice przebrane były za kolorowe śmietniki, czym przyciągały uwagę słuchaczy.  Oj działo, się działo!

Pamiętajmy, prawidłowa segregacja ograniczy ilość odpadów, które trafiają na składowiska a wysegregowane śmieci mogą zostać poddane recyklingowi, co zmniejszy zużycie surowców naturalnych.

Zespół Szkoły Promującej Zdrowie