Englishmania

14 grudnia 2023

7.12.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Janusza Kusocińskiego odbyła się V edycja Konkursu Języka Angielskiego „Englishmania”.
W potyczkach językowych wzięło udział 6 trzyosobowych drużyn ze szkół: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa
z Bukowa, Szkoła Podstawowa z Brodów, Szkoła Podstawowa z Cigacic oraz gospodarze turnieju – Szkoła Podstawowa nr 3.

Rywalizacja obejmowała 6 etapów, które dotyczyły wiedzy o krajach anglojęzycznych, słownictwa i gramatyki. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale również refleksem i wewnętrzną współpracą. Uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniami. Pełne emocji zmagania zaowocowały doskonałymi wynikami wszystkich drużyn.

Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, drugie – Szkoła Podstawowa nr 3 oraz trzecie – Szkoła Podstawowa
z Bukowa. Na czwartym miejscu uplasowali się ex aequo uczniowie
ze Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej
z Brodów oraz ze Szkoły Podstawowej z Cigacic. Zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody, wszyscy uczniowie dyplomy
i upominki.

Ogromne podziękowania i gratulacje należą się uczniom oraz ich nauczycielom.

Nauczyciele języka angielskiego SP3