SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

15 listopada 2023

W naszej szkole  od lat aktywnie działa Szkolne  Koło  Wolontariatu. Koło  Jest inicjatywą skierowaną do ludzi młodych, którzy chcą  pomagać innym, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym oraz wspomagać różnego typu przedsięwzięcia charytatywne i kulturalne.

W ramach SKW działają cztery grupy Szkolnego Koła Wolontariatu:  a) Szkolne Koło Wolontariatu Samorządu Uczniowskiego  b) Koło Misyjne  c) PCK  d) Szkolne Koło Caritas

Każdy uczeń może realizować się w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu wybierając odpowiednią dla siebie grupę, zgodnie ze swoimi przekonaniami.

Za nami już kilka  zrealizowanych akcji, m.in. Pola Nadziei,  Zbiórka kasztanów, „Jestem tu  dla Ciebie”. Trwa  „Zakręcona  akcja”  – zbiórka plastikowych nakrętek oraz  „ZWIERZĘTA  w POTRZEBIE”, akcja wspierająca lokalne Stowarzyszenie. Wkrótce rozpoczynamy akcję „Uśmiech na Święta”, w ramach której będziemy pomagać najbardziej potrzebującym rodzinom z naszego otoczenia.

Gorąco zachęcamy do zaangażowania się w powyższe oraz  kolejne akcje .

Opiekunki SKW

Wioletta Konstańczak i Monika Maniarska