Dni Promocji Zdrowego Stylu Życia

8 listopada 2023

W ostatnich dniach października poruszyliśmy kilka ważnych dla nas i naszych uczniów tematów. Gościliśmy w naszej szkole terapeutkę z Polskiego Centrum Profilaktyki z Krakowa, która przeprowadziła warsztaty dla uczniów z klasy IIa, IIb, IIc, IId, IIIc, IIId i Ia. Temat spotkań brzmiał: „Agresja  i przemoc rówieśnicza – panuję nad emocjami”. Dzieci pilnie pracowały podczas zajęć  wykonując zadania. Uczniowie z klas IV  poszerzali swoją wiedzę na temat pierwszej pomocy przedmedycznej.  Naszą prelegentką była pani Katarzyna Jóźwiak. Czwartoklasiści  z zapałem ćwiczyli między innymi: układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, jak pomóc osobie krztuszącej się i resuscytację krążeniowo – oddechową. W klasach VI  Specjalista ds. Nieletnich z Komisariatu Policji w Sulechowie rozmawiał z uczniami      o odpowiedzialności karnej nieletnich. To ważny temat i warto mieć świadomość, że niewłaściwe zachowanie może mieć swoje prawne konsekwencje. Natomiast młodzież z klas VIII spotkała się z terapeutą uzależnień, na co dzień pracującym  z osobami uzależnionymi. Ósmoklasiści mogli poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą szkodliwości używania środków psychoaktywnych. Uczennice z klasy VIb Olga, Hania, Lena i Hania   przygotowane przez p.Joannę Tomońską-Malinowską, odwiedzały uczniów z klas IV i V przypominając im jak ważne podczas nauki jest odpowiednie nawadnianie organizmu, wietrzenie pomieszczenia, w którym się przebywa i robienie sobie  przerw w nauce na przeprowadzenie gimnastyki.

Dziękujemy wszystkim prowadzącym za poświęcony czas i przekazaną wiedzę????