X GMINNY KONKURS MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

31 października 2023

X GMINNY KONKURS MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

„ Magia w literaturze”

… magia jest równie bliska sercu, jak i głowie, a każdy nasz czyn powinien wynikać  z miłości, radości lub ze słusznego gniewu.

Susanna Clarke

26.10.2023r. w bibliotece szkolnej odbył się  X  Gminny Konkurs Mistrz Pięknego Czytania pod hasłem „ Magia w literaturze”.

Naszą szkołę reprezentowali   uczniowie: Emilia Baut, Michalina Trzaskalska (kategoria IV – VI), Alicja Kukućka, Maja Wyrwa (kategoria klas VII –VIII).

W tym roku motywem przewodnim była „Magia w literaturze”.  W I etapie  reprezentanci szkół naszej gminy czytali przygotowane przez siebie fragmenty utworów baśniowych, fragmenty utworów literatury fantasy oraz fragmenty innych książek, w których zawarte były elementy związane z magią. Natomiast w II etapie konkursu czytali wylosowane teksty.
Czytających oceniała komisja konkursowa ,w skład  której wchodzili nauczyciele języka polskiego oraz  nauczyciele- bibliotekarze.  Jury kierowało się ustalonymi kryteriami:  płynność czytania, tempo, dykcja, intonacja, akcentowanie, wyrazistość i ogólne wrażenie. Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy obejrzeli przedstawienie w wykonaniu aktorów szkolnego Teatru w Kratkę pt. „Ptasie plotki”. Uczniów biorących udział w konkursie czekała miła niespodzianka w postaci  smakołyków z  przygotowanej specjalnie na tę okazję kawiarenki.

Po  burzliwych obradach komisja konkursowa wyłoniła  laureatów tegorocznej edycji konkursu.

Statuetkę Mistrza Pięknego Czytania Gminy Sulechów 2023 w kategorii klas IV-VI  otrzymała Elena Kapica ze Szkoły Podstawowej w Cigacicach.

II miejsce – Maria Marczyńska  SP w Cigacicach

III miejsce – Emilia Baut   SP nr 3 Sulechów

IV miejsce – Michalina Trzaskalska  SP nr 3 Sulechów

Wyróżnienia I stopnia otrzymali :      Maja Szymańska – SP Kije

Eliza Machacz – SP Kije

Jan Szemetiłło – SP nr1 Sulechów

Kornelia Bartkowiak – SP Buków

Wyróżnienia II stopnia otrzymali:    Marcel Małecki – SP nr 1 Sulechów

Lena Górawska – SP Buków

Inka Chwojnicka – SP nr2 Sulechów

Filip Piotrowski – SP nr2 Sulechów

Natomiast statuetkę  Mistrza  Pięknego Czytania Gminy Sulechów w kategorii

klas  VII – VIII otrzymała uczennica  ze Szkoły Podstawowej nr 1 – Leila Kazienko

II miejsce –  Maja Wyrwa   SP nr3 Sulechów

III miejsce –  Igor Lupa   SP Cigacice

IV miejsce – Alicja Kukučka  SP nr 3 Sulechów

Wyróżnienia I stopnia otrzymali:     Agata Ryszewska  – SP nr 1 Sulechów

Oliwia Garbowska – SP Kije

Wiktoria Kawalka – SP nr 2 Sulechów

Wyróżnienia II stopnia otrzymali:      Wiktoria Wiśniewska – SP Buków

Anna Greszczyk  – SP nr 2 Sulechów

Mistrzowie tegorocznej edycji konkursu  oraz  osoby na podium otrzymały  nagrody książkowe, dyplomy . Wszyscy uczestnicy na pamiątkę dostali ręcznie malowane zakładki.

Laureatom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

w konkursach literackich.