Lubuskiej Olimpiady Młodzieży

16 października 2023

We wtorek 10 października 2023 r. w Regionalnym Centrum Animacji Kultury Zielona Góra odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół województwa lubuskiego za rok szkolny 2022/2023 w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Szkoła Podstawowa nr 3 w Sulechowie uplasowała się na wysokim 3 miejscu w kategorii Igrzyska Dzieci rocznik 2010 i młodsi na 183 szkoły biorące udział
w rywalizacji sportowej. W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej rocznik 2008-2009 Szkoła Podstawowa nr 3 w Sulechowie zajęła 6 miejsce na 164 startujące szkoły. Zwycięzcom sportowej rywalizacji nagrody wręczyli marszałek Elżbieta Anna Polak oraz wicemarszałek Łukasz Porycki. Wydarzenie odbyło się w ramach Sejmiku Szkolnej Kultury Fizycznej. Była to również okazja do świętowania 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego Ziemia Lubuska.