Lekcja w lesie

16 października 2023

Dnia 11 października 23r. uczniowie klasy III c i III d z wychowawczyniami Mirosławą Mackiewicz i Dorotą Wieczorek udali się na wycieczkę do Klępska. Przy wiacie przywitali wszystkich pracownicy Nadleśnictwa Sulechów i zaprosili je na lekcję przyrody w naturalnym środowisku. Dzieci obejrzały ciekawą prezentację „Warstwy lasu” i wysłuchały informacji przekazywanych przez leśnika o budowie lasu, jego mieszkańcach, roślinach leśnych i pracy leśnika. Po słodkim poczęstunku przeszły leśną ścieżką przyrodniczą. Tam również przy kilku stacjach zdobywały informacje o lesie. Po powrocie odbyło się pieczenie kiełbasek na ognisku. Dzieci posilały się z apetytem oraz bawiły się na świeżym powietrzu. Na pożegnanie otrzymały od leśników miłą niespodziankę – „leśne” breloczki z wiewiórkami, borsukami, liskami czy sowami.

Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki. Zdobyły wiele cennych wiadomości w naturalnym środowisku, co stanowi gwarancję, że lepiej je zapamiętają. Ponieważ pogoda sprzyjała, miło spędziły czas na świeżym powietrzu. Wróciły do szkoły szczęśliwe a głos jednego z uczniów zabrzmiał na koniec: To była nasza najlepsza wycieczka!