10 października 2023

„ Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”

Umberto Eco

29.09.2023 jak co roku w naszej szkole również przyłączyliśmy się do akcji głośnego czytania. Wszyscy wiemy, że czytanie  ma ogromne znaczenie. Wpływa m.in. na rozwój uczniów, wzbogaca słownictwo, poprawia koncentrację, wspomaga pamięć. Uczennice Teatru w Kratkę przeczytały maluchom z przedszkola i uczniom klas edukacji wczesnoszkolnej „Bajkę o rozczarowanym rumaku Romualdzie” Maliny Prześlugi. Natomiast w klasach starszych czytali nauczyciele oraz uczniowie wybrane fragmenty swoich ulubionych książek. Dzień ten uświadomił nam wszystkim, że książek nie sposób zastąpić, a głośne czytanie nadaje im większą wartość. Uczniowie chętnie słuchali i dyskutowali  na temat treści zaprezentowanych utworów. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję głośnego czytania.