Od ziarenka do bochenka

28 września 2023

W dniu 26 września uczniowie klasy III c oraz III d z wychowawczyniami Mirosławą Mackiewicz i Dorotą Wieczorek byli na wycieczce w Karczmie Taberskiej w Janowcu. Brali udział w zajęciach edukacyjnych ph.: Od ziarenka do bochenka. Przywitano nas tradycyjnie chlebem.

W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się jakie osoby biorą udział w produkcji chleba od momentu posiania zboża do jego upieczenia. Poznały rodzaje zboża i pieczywa. Każdy upiekł chleb w kształcie przez siebie wyrobionym. Były więc chlebki ślimaki, kwiatki, motyle, warkocze, muszle i wiele innych pomysłowych form.

Dzieci uczestniczyły też w nauce tańca, w zabawach ruchowych, bawiły się na placu zabaw. Miały możliwość poznania roślin, które rosną w parku w Kolesinie. Odwiedziły Port Lotniczy Zielona Góra, który znajduje się w Nowym Kramsku.

Zjadły ciepły, smaczny posiłek: zupę pomidorową i naleśniki z dżemem lub cukrem. Mówiły, że nigdy wcześniej nie jadły tak pysznej konfitury.

Wycieczka byłą bardzo udana, dzieci w jej trakcie zdobyły dużo nowych wiadomości i świetnie się bawiły. Wróciły dumne ze swoich chlebków i  bardzo zadowolone.