Historyczna Przygoda w Chichach

22 czerwca 2023

W maju uczniowie klas 2d i 3b byli na szkolnej wycieczce w Pałacu w miejscowości Chichy.  Poznali historię regionu i zwiedzili przepiękny zabytkowy Pałac Chichy z XVI wieku. Na terenie pałacowym grali w krykieta, kometkę, uczestniczyli w zręcznościowym turnieju łuczniczym.  Czas szybko upływał na wspólnych ciekawych grach i zabawach. Gdy byli głodni, zjedli pyszne kiełbaski upieczone na ognisku. Z zainteresowaniem oglądali olbrzymie figury dinozaurów w Paleo Parku w Szprotawie. Największą atrakcją tego dnia były warsztaty ceramiczne z egzaminem czeladniczym, który wszystkie dzieci zaliczyły. Na potwierdzenie tego faktu każdy otrzymał Dyplom Młodego Ceramika. Przepięknie własnoręcznie wykonane i ozdobione  miseczki przyjechały do naszej szkoły i są oryginalną pamiątką z wycieczki. Pałac Chichy to przyjazne dzieciom miejsce oferujące wartościowe rozrywki i aktywne spędzanie wolnego czasu. Polecamy!