Światowy Dzień Pszczół

12 czerwca 2023

20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. To doskonała okazja do rozmowy z dziećmi na temat znaczenia pszczół i innych owadów dla środowiska naturalnego i gospodarki oraz do promowania postaw ekologicznych. Dlatego w ostatni poniedziałek, 22 maja, na terenie farm fotowoltaicznych w Sulechowie zorganizowaliśmy zajęcia edukacyjne, na które zaprosiliśmy 70 uczniów z 5 szkół podstawowych. W zajęciach wzięli udział uczniowie Szkół Podstawowych nr 1, nr 2 i nr 3 z Sulechowa oraz Szkół Podstawowych z Bukowa i Kalska.

Z okazji Światowego Dnia Pszczół Uczniowie, którzy uczestniczą w zajęciach koła ekologicznego wzięli udział w wydarzeniu zorganizowanym przez firmę Polenergia. Na farmie fotowoltaicznej w Sulechowie założona została pasieka pszczół. Uczniowie mogli zapoznać się ze zwyczajami pszczół i zwiedzić teren farmy . Wszyscy zostali poczęstowani słoiczkiem miodu „elektrycznego”. Film z tego wydarzenia możecie obejrzeć korzystając z poniższego linku.

Światowy Dzień Pszczół na Farmach Fotowoltaicznych w Sulechowie – Serwis ESG 2022 (polenergia.pl)