Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia

30 maja 2023

Dnia 14 marca 2023r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia. Wzięło w niej udział 13 uczniów z kl. I-III.

Konkurs polegał na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na 26 pytań testowych. Był to test wielokrotnego wyboru: mogły być od 1-4 prawidłowych odpowiedzi. Należy podkreślić, że dzieci rzadko mają okazję spotkania się z takim rodzajem testu. Dzieci musiały się wykazać umiejętnością rozwiązywania zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. Ciekawa formuła zadań konkursowych umożliwiała trening i rozwój logicznego myślenia, które przydaje się nie tylko w matematyce czy fizyce, ale także na innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów. Dzieci z klas I, II oraz III pisały taki sam test. Tym bardziej cieszy fakt, że wyróżnienia udało się uzyskać uczniom klasy I, II i III.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Imię i nazwisko Klasa Miejsce w Polsce Opis
Olga Eckert II d 7 Dyplom laureata
Mateusz Wyrwa III b 9 Dyplom laureata
Eryk Kolasa II d 11 Dyplom wyróżnienia
Paulina Białecka III c 15 Dyplom wyróżnienia
Maurycy Łuczka I d 15 Dyplom wyróżnienia
Jakub Wudarski II d 17 Dyplom uznania
Górazda Kacper III b 18 Dyplom uznania
Jan Woźniak II d 18 Dyplom uznania
Martyna Włódarczak II d 19 Dyplom uznania
Martyna Klimko II d 22 Dyplom uznania
Otylia Sawaściuk II d 23 Dyplom uznania
Aleksander Cielma I d 25 Dyplom uznania
Sara Śliwińska II d 27 Dyplom uznania

Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy bardzo wysokich lokat i życzymy dalszych sukcesów. Zachęcamy innych uczniów do udziału w różnych konkursach, które są możliwością sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności, pokazują nasze mocne strony, pozwalają pokonywać stres, uczą dobrej rywalizacji. Następna edycja wyżej wspomnianego konkursu już za rok.