Rozgrywki sportowe w mini piłce siatkowej Kinder Joy 2023

16 maja 2023

6 i 13 maja odbyły się finały wojewódzkie w mini piłce siatkowej rozgrywek Kinder Joy of moving 2023.

W Nowej Soli z najlepszymi zespołami z województwa w kategorii „dwójek” rywalizowały dziewczęta z klasy czwartej sportowej. Do finału wojewódzkiego spośród 70 zespołów awansował zespół w składzie Julia Lombarska, Kaja Kostyszyn oraz Kornelia Sawaściuk. Po emocjonujących spotkaniach dziewczęta uplasowały się na 5 miejscu.

W Krośnie Odrzańskim w kategorii „dwójek” chłopców o najwyższe lokaty rywalizował zespół w składzie Nikodem Walczak i Wojtek Warchoł. Ostatecznie chłopcy zajęli 8 miejsce.

Największy sukces odnieśli reprezentujący nasz klub UKS „TRÓJKA” chłopcy z klasy piątej sportowej, którzy grali w kategorii” trójek”. Nikodem Skowron, Wojtek Nowakowski, Tymoteusz Sójka, Sebastian Lipowski oraz Igor Wiśniewski zajęli wysokie 3 miejsce zdobywając brązowy medal oraz nagrody rzeczowe.

Na wielkie uznanie zasługuje również uczeń naszej szkoły, na co dzień trenujący w naszym klubie ale reprezentujący barwy klubu UKS „ŻAK” Krzeszyce Wiktor Karbowiak. Ze swoim zespołem pokonał wszystkich rywali w kategorii „trójek” i zajął w turnieju finałowym 1 miejsce awansując do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Gliwicach.

Dziewczęta i chłopcy trenują w klubie szkolnym UKS „TRÓJKA” pod okiem pani Izabeli Gąsieniec, Pana Macieja Paterki oraz pana Marcina Bilona.