Szkolne Dni Czytania

16 grudnia 2022

W dniach 12-16 grudnia w naszej szkole odbyły się Szkolne Dni Czytania. Wychowawcy klas młodszych i starszych czytali w wybranym przez siebie dniu urywki  z nowo zakupionych  książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej polecali bajki bez barier, , opowieści przełamujące uprzedzenia,  dla kl.I , przygody z serii „Już czytam”, Kapelusz Pani Wrony D.Parlak, dla klas II i III przygody Zuli-N.Sochy,  Zezi-A.Chylińskiej,  serię Koszmarny Karolek F.Simona, książki rozbudzające zainteresowania historyczne Historia Polski  w opowiadaniach T.Małkowskiego, Złoty dukat i Ale historia, Ada i tajemnica Galla Anonima G.Bąkiewicz,nowe przgody Detektywa Pozytywki G.Kasdepke itp. Nauczyciele j.polskiego w klasach starszych prezentowali      „ Bajki z morałem” A.Antosiewicz ,  literaturę fantastyczną „ Czarownica” F. Hawkins, biograficzne, obyczajowe podejmujące tematykę współczesną dla młodzieży, a także historyczną ( „ Chłopiec w pasiastej piżamie”, „ Chłopiec na szczycie góry”, „ Zostań , a potem walcz”) oraz przygodowe. Celem akcji  było zaznajomienie dzieci z twórczością pisarzy, literaturą współczesną, propagowanie czytelnictwa, wprowadzanie w świat literatury w dobie Internetu oraz poprawienie statystyki czytelniczej klas.