Nasze pasje – fotografia

6 grudnia 2022

W SP3 wśród wielu ciekawych zajęć pozalekcyjnych jest również koło fotograficzne. Realizujemy tutaj nasze pomysły i pasje. Oprócz zajęć teoretycznych, takich jak budowa aparatu, poznawanie programów do obróbki video i foto przede wszystkim skupiamy się na praktycznej stronie….. Kilka razy w roku organizujemy szkolne konkursy fotograficzne takie jak: wakacyjny, zimowy, wiosenny. Jesteśmy właśnie w trakcie  rozstrzygnięcia konkursu pt: „ Las jesienią”.

Wszystkie konkursy cieszą się ogromną popularnością. Do jury zapraszamy profesjonalnych fotografików, by pomogli nam w rozstrzyganiu i przyznawaniu nagród.

Jako ….. bierzemy udział w wielu konkursach poza szkolnych; wojewódzkich, ogólnopolskich a nawet międzynarodowych.  Ostatnie nasze osiągnięcie to laureat konkursu „Niepodległość w obiektywie” – Antek Woźniak z klasy 7b.

Najciekawszą formą naszej pracy są wyjścia plenerowe. W czasie tych zajęć rodzą się bardzo ciekawe pomysły.

Kolejną atrakcją są nasze szkolne sesje. Posiadamy profesjonalne tła fotograficzne (świąteczne i inne) i w ramach warsztatowego kształcenia wykonujemy dla chętnych uczniów sesję fotograficzną. I dla kółkowiczów i dla szkolnej braci jest to nie lada atrakcja.

Cały zatem rok szkolny wypełniony jest po brzegi przeróżnymi zajęciami.

Każdy więc uczeń, który choć trochę ma zacięcie fotograficzne znajdzie u nas miejsce, by rozwijać swoje zainteresowania, kształtować swoja wrażliwość oraz  estetykę.