KONKURS RECYTATORSKI O TYTUŁ MISTRZA INTERPRETACJI

25 listopada 2022

22.11.2022r. odbył się XV  Konkurs Recytatorski o Tytuł Mistrza Interpretacji „Nie tylko krasnoludki są na świecie-Maria Konopnicka” dla klas I-III. Organizatorem konkursu była jak co roku Biblioteka Publiczna Gminy Sulechów. Celem konkursu było przybliżenie postaci autorki Marii Konopnickiej oraz prezentacja zdolności recytatorskich uczniów. Recytację oceniało  jury powołane przez dyrektora biblioteki. Komisja oceniała pamięciowe opanowanie wiersza, dykcję, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Każdy uczestnik recytował wiersz wybrany przez organizatora przyporządkowany do odpowiedniej grupy wiekowej. W konkursie wzięło udział 49 uczniów. Naszą szkołę reprezentowała 8-osobowa grupa. Dzieci pięknie się zaprezentowały. W kategorii klas trzecich wyróżnienie otrzymała Zuzanna Maleńczak z klasy IIIB. Ogromne gratulacje dla Zuzi.