IX GMINNY KONKURS MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA „ Miej serce i patrzaj w serce”

3 listopada 2022

28.10.2022r. w bibliotece szkolnej odbył się  IX  Gminny Konkurs Mistrz Pięknego Czytania pod hasłem „ Miej serce i patrzaj w serce”.

Naszą szkołę reprezentowali    uczniowie: Alicja Kukućka, Maja Wyrwa (kategoria klas IV –VI) i Filip Budek (kategoria klas VII-VIII).

W związku z  Rokiem Polskiego Romantyzmu  uczestnicy konkursu czytali wybrane fragmenty dzieł naszych romantyków. W I etapie  reprezentanci szkół naszej gminy  prezentowali przygotowane przez siebie fragmenty utworów , natomiast w II etapie konkursu czytali wylosowane teksty.
Czytających oceniała komisja konkursowa ,w skład  której wchodzili nauczyciele języka polskiego, nauczyciele- bibliotekarze, a także zwycięzczyni poprzedniej edycji Mistrza Pięknego Czytania 2021 – nasza uczennica- Tola Grupa.  Jury kierowało się ustalonymi
i powszechnie znanymi kryteriami:  płynność czytania, tempo, dykcja, intonacja, akcentowanie, wyrazistość i ogólne wrażenie.
W przerwach pomiędzy prezentacjami   mieliśmy również okazję wysłuchać piosenek
w wykonaniu szkolnego chóru Crescendo.  Wszyscy uczestnicy konkursu mogli  skosztować smakołyków z  przygotowanej specjalnie na tę okazję kawiarenki.

Po  burzliwych obradach komisja konkursowa wyłoniła  laureatów tegorocznej edycji naszego konkursu.

Statuetkę Mistrza Pięknego Czytania Gminy Sulechów 2022 w kategorii klas IV-VI  otrzymał u Tymon Czupryn ze Szkoły Podstawowej w Cigacicach.

II miejsce zajęła Maja Wyrwa  z SP nr 3 Sulechów

III miejsce – Zuzanna Piertusiewicz  z SP nr 1 Sulechów

Wyróżnienia I stopnia otrzymali :      Ada Kowalska  – SP nr 1 Sulechów

Anna Greszczyk – SP nr 2 Sulechów

Maja Ziółek  – SP nr 2 Sulechów

Maria Marczyńska – SP Cigacice

Wyróżnienia II stopnia otrzymali:     Eliza Machacz  – SP Kije

Alicja Kukućka – SP nr 3 Sulechów

Matylda Matuszak – SP Kije

Natomiast statuetkę  Mistrza  Pięknego Czytania Gminy Sulechów w kategorii

klas  VII – VIII otrzymał uczeń  ze Szkoły Podstawowej nr 3 – Filip Budek

II miejsce  zajęła Natalia Sarbok z SP Cigacice

III miejsce –  Leila Kazienko   z SP nr 1 Sulechów

Wyróżnienia I stopnia otrzymali:     Nikodem Walczewski  – SP nr 1 Sulechów

Natalia Niedźwiedzka – SP Kije

Roksana Wiśniowska  – SP Cigacice

Wyróżnienia II stopnia otrzymali:      Miłosz Kosmala – SP Kije

Weronika Jońska   – SP nr 2 Sulechów

Mistrzowie tegorocznej edycji konkursu  oraz wszystkie wyróżnione osoby otrzymały  nagrody książkowe, dyplomy oraz pendrive.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia
w kolejnych edycjach konkursu.