Udział w projekcie „Lubuskie na sportowo”

27 października 2022

We wtorek, 25 października 2022 roku reprezentacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w turnieju eliminacyjnym w ramach projektu „Lubuskie na sportowo”. Jako miejsce realizacji projektu wybrano Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Dla uczestników zadania zaplanowano zwiedzanie obiektów ośrodka, rywalizację sportową oraz ciekawy blok rekreacyjny. Po spacerze i zwiedzaniu uczniowie udali się do hali sportowej gdzie odbyła się rywalizacja ze Szkołą Podstawową z Cigacic. Dziewczęta z klasy czwartej grały w unihokeja. 2 dziewczynki i 2 chłopców z klasy czwartej i piątej  rywalizowało w tenisa stołowego. Najstarsi chłopcy z klasy szóstej grali w piłkę nożną. Nasi zawodnicy pokonali rywali i awansowali do zawodów finałowych. Każdy ze zwycięzców otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz zestaw startowy z nazwą projektu. Spośród zawodników startujących w turnieju instruktorzy prowadzący zajęcia wybrali osobę, której wręczono dyplom i statuetkę „UWAGA TALENT”. Wyróżnienie to otrzymała uczennica naszej szkoły z klasy czwartej ZIVA SPRINGER.
Po zakończeniu sportowej części turnieju zawodnicy udali się na basen. Kolejną atrakcją wyjazdu była jazda konna oraz strzelanie laserowe. Na zakończenie programu przewidziano sportowy posiłek. Młodzież z uśmiechem na twarzy wróciła do Sulechowa i ponownie uda się do Drzonkowa na finał wojewódzki. Opiekunami grupy była pani Izabela Gąsieniec i pan Wojciech Stasik.