Spotkanie z pisarką Agnieszką Frączek

17 października 2022

W środę, 12 października 2022r. odbyło się w Bibliotece Publicznej Gminy Sulechów spotkanie z autorką książek dla dzieci panią Agnieszką Frączek. Odbyło się ono w ramach realizowanego przez naszą bibliotekę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.                       W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy III b i III c.

Agnieszka Frączek jest autorką książek dla dzieci, tłumaczką, językoznawcą, germanistką  i wykładowcą na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pisze między innymi o homonimach( Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach(Jedna literka, a zmiana wielka), o frazeologizmach( Siano w głowie, czyli trafiła kosa na kamień), rozprawia się z błędami językowymi(Byk jak byk, Złap byka za rogi) oraz przysłowia(Gdy przy słowie jest przysłowie).

Podczas spotkania pisarka rozmawiała z uczestnikami m.in. o tym, co to jest wyobraźnia i jak działa, jak powstają książki oraz skąd czerpie inspiracje. Opowiedziała jak długa droga wiedzie od momentu jej napisania do czytelnika. Pisarka przyznała, że pisząc teksty zawsze myśli o tym jak  dzieci rozbawić, nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni,                 a zarazem zachęcić do czytania. Dzieci były zachwycone, kiedy autorka z pasją i poczuciem humoru czytała fragmenty swoich książek oraz odpowiadała na zadawane przez nich pytania. Na zakończenie pani Agnieszka Frączek wpisywała dedykacje dla czytelników, którzy zakupili jej książki.