Wolontariusze w akcji. III Memoriał Charytatywny im. Jerzego Klempela

11 października 2022

8 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie odbył się III Charytatywny Memoriał Jerzego Klempela. To wyjątkowe sportowe wydarzenie, ponieważ upamiętnia i przypomina brązowych olimpijskich medalistów z Montrealu z 1976

My jako gospodarze w osobie pana dyrektora Szymona Klocka, pana burmistrza Wojciecha Sołtysa oraz Sulechowskich zawodników  gościliśmy zespoły  piłkarzy ręcznych z Lubina, Szczecina, Głogowa.

Dzięki inicjatorowi tego wydarzenia p. Wiktorowi Piniuta, ktory z wielką charyzmą zadbał o każdy szczegół wydarzenia – jako Szkolne Koło Caritas, zostaliśmy zaproszeni do współpracy. Nasz zakres działań i zasięg działań jest szeroki. Naszych wolontariuszy jest spora gromada, ponad stu. Od wielu lat wspieramy potrzebujących od malucha po starsze osoby. Szczególnie opiekujemy się trójką niepełnosprawnych dzieci: Julą, Karoliną i Kacprem, którzy mieszkają w Sulechowie. Podczas memoriału gościliśmy Julę z bratem oraz tatą. Karolina niestety w tym czasie jest w szpitalu a Kacper przygotowuje się właśnie do operacji. Jednakże zawsze pamiętamy o nich wszystkich, dlatego też dochód z tej akcji i nie tylko tej jest przeznaczony dla nich.

Nasi wolontariusze, jak zawsze spisali się wyjątkowo. Dziękuję im oraz rodzicom za super zaangażowanie, przepyszne ciasta i inne słodkości. Zawsze można na was liczyć.

Na szczególna uwagę zasługuje wyjątkowy gest pana Tadeusza Szczecińskiego, który zabezpieczał memoriał od strony ratownictwa medycznego. Wiedząc jaki jest cel zbiórki, bez zastanowienia oddał całą gaże za swoją pracę. Wielki szacun.

Otrzymaliśmy również jako Koło Caritas pamiątkowe zdjęcie z autografem od Janusza Zarenkiewicza, brązowego medalisty olimpijskiego z Seulu 1988 roku.

Przyda się nam zapewne podczas licytacji w trakcie kolejnych akcji. Bardzo dziękujemy.

Kochani wolontariusze; jeszcze raz dziękuję i przypominam się z kolejna akcją.

20 października startujemy z papieskimi kremówkami oraz z ….niespodzianką

W.Samociak