KONKURS PLASTYCZNY pt:  „ Jestem  Polką  i Polakiem ”

7 października 2022

Serdecznie zapraszamy dzieci  z  klas  0-III do udziału w naszym  wewnątrzszkolnym  konkursie  plastycznym o tematyce patriotycznej  pt: „Jestem  Polką i Polakiem‘’.

Czas trwania konkursu :10.10.2022-  04.11.2022

Dla zwycięzców przewidziano nagrody i dyplomy dla uczestników J

Opiekunowie konkursu Agnieszka Konopka i Agnieszka Pakos

Regulamin Konkursu:

Regulamin wewnątrzszkolnego konkursu plastycznego pt; „Jestem  Polką  i  Polakiem”

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 3 w Sulechowie , ul. Piaskowa 52

Temat konkursu:

Tematyka konkursu związana jest ze Świętem Niepodległości widzianym oczami dzieci.

Cele konkursu:

• rozbudzanie patriotyzmu
  • rozwijanie wyobraźni i uzdolnień plastycznych;
  • budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi;
  • odczuwanie radości z tworzenia działania plastycznego;
  • promowanie twórczości dziecięcej;

Zasady konkursu:

1. Czas trwania konkursu : 10.10.2022r. – 04.11.2022r.
  2. Uczestnicy: Dzieci z klas 0-III uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie oraz Oddziału Przedszkolnego
  3. Wymagania techniczne: Technika dowolna( malarstwo, rysunek, wydzieranka, plastelina) Format pracy: A3 lub A4 – płaska
  4. Metryczka: Każda praca powinna mieć dołączoną na odwrocie pracy informację zawierającą: – imię i nazwisko dziecka – autora pracy, – wiek dziecka – autora pracy, – klasę, do której uczęszcza dziecko – autor pracy, – imię i nazwisko wychowawcy
  5. Kryteria oceny:
  • zgodność z tematem,
  • oryginalność ujęcia tematu i pomysłowość,
  • estetyka i staranność wykonania,
  1. Komisja konkursowa: Prace konkursowe oceniane będą przez specjalnie powołaną komisję konkursową, wybraną spośród Grona Pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 3.
  2.  Nagrody: W konkursie przewidziano nagrody rzeczowe  za I miejsce, II miejsce i III miejsce oraz wyróżnienia dla uczestników z każdej grupy  0-III.
  3. Termin składania prac: Prace prosimy przynosić do opiekunek konkursu Agnieszka Konopka sala 1C, p. Agnieszka Pakos sala 5C do 04.11. 2022r. (piątek).

9.Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi dnia    08.11.2022r. Wyniki konkursu zostaną również           opublikowane na stronie internetowe Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie.

1. Wystawa na korytarzu szkoły: Po zakończeniu konkursu przewiduje się wystawę prac wszystkich uczestników w budynku szkoły.
  2. Uwagi końcowe: Prace pozostają do dyspozycji organizatorów, zdjęcia nagrodzonych prac zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły , regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej szkoły , wszelkich informacji na temat konkursu udzielają p. Agnieszka Konopka, p. Agnieszka Pakos