Mały Mistrz Ortografii

26 kwietnia 2018

24 kwietnia 2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie VII Rejonowy Konkurs Ortograficzny o tytuł Małego Mistrza Ortografii.

W zmaganiach z trudną polską ortografią wzięło udział 32 uczniów klas trzecich z 6 szkół z rejonu: Szkoła Podstawowa nr 2 w Świebodzinie, Szkoła Podstawowa nr 6 w Świebodzinie, Szkołą Podstawowa nr 1 w Sulechowie, Szkoła Podstawowa w Babimoście, Szkoła Podstawowa w Brodach i reprezentanci naszej placówki. Uczniowie pisali bardzo trudne dyktando „Nad jeziorem” oraz wykonywali zadania testowe sprawdzające poziom ich wiedzy ze znajomości zasad pisowni.

I miejsce i tytuł Małego Mistrza Ortografii zdobył uczeń  SP nr 3 w Sulechowie Olaf Kolasa.  Mistrz  otrzymał w dowód uznania okazały puchar ufundowany przez Burmistrza Sulechowa pana Ignacego Odważnego, dyplom, książki i słodycze.

II miejsce uzyskał uczeń SP nr 1 w Sulechowie Nikodem Walczewski.

III miejsce z taką samą ilością błędów udało się zdobyć trojgu uczniom:

– Weronika Kubala z kl. III d SP nr 3 w Sulechowie,

Franciszek Kucy z SP nr 6 w Świebodzinie

Hanna Hoppen z SP nr 6 w Świebodzinie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, ładne nagrody książkowe, słodycze oraz długopisy i gadżety ufundowane przez dyrektora naszej szkoły pana Romualda Modrzyka, Szkolną Radę Rodziców, pana burmistrza i Bank PKO BP w Sulechowie. Organizatorki tego przedsięwzięcia panie Dorota Wieczorek i Teresa Czerniawska serdecznie dziękują wszystkim fundatorom nagród za hojność i wszelką pomoc. Podziękowania również kierujemy do wszystkich uczestników konkursu oraz ich nauczycieli i opiekunów. Serdecznie gratulujemy! Zapraszamy za rok!