Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

20 marca 2018

Polski Czerwony Krzyż jest organizatorem Olimpiady Promocji Zdrowego  Stylu Życia – ogólnopolskiego konkursu dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Udział biorą w niej uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Olimpiada jest przedsięwzięciem wieloetapowym  i obejmuje następujące szczeble: 1.szkolny, czyli podstawowy,  2. rejonowy, 3. okręgowy (inaczej wojewódzki),  4. centralny, czyli finał.

Na etapie szkolnym konkursu, w naszej szkole, najlepsi okazali się: Piotr Pośledni z klasy II A i Agata Murzicz z klasy II B.

I to właśnie oni reprezentowali naszą szkołę na etapie rejonowym organizowanym przez Pana Jana Kowalczyka. Zwyciężczynią etapu rejonowego została Agata Murzicz. Tym samym zakwalifikowała się do udziału                   w olimpiadzie na szczeblu okręgowym. Aby móc reprezentować naszą szkołę na etapie okręgowym Agata musiała wykazać się przeprowadzeniem akcji prozdrowotnej. Uczennica przeprowadziła serię prelekcji pod tytułem „Jesteś tym co jesz” przypominając rówieśnikom najważniejsze zasady zdrowego odżywiania się. Wszystko to odbywało się  pod czujnym okiem Pani Lidii Kożańskiej.

W dniu 15 marca w Zielonej Górze odbył się etap okręgowy Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Nasza reprezentantka Agata Murzicz                z klasy II B zajęła zaszczytne II miejsce J!

Gratulujemy osiągnięcia!

Opiekun SKPCK Marta Twardowska