IV F w „Ogniku”

5 marca 2018

5.02 w ramach Edukacji dla Bezpieczeństwa uczniowie klasy IVF wraz z wychowawcą Moniką Rakowską –Kłos i opiekunem Ewą Jurewicz udali się do sali edukacyjnej „Ognik”, która znajduje się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze. Szkolenie dla najmłodszej kadry strażackiej przeprowadził ogn. Maciej Solarek. Uczniowie uczestniczyli w wartościowym spotkaniu, w którym zapoznali się ze specyfiką pracy strażaka, otrzymali wiele cennych rad i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Młodzi kadeci musieli wykazać się wiedzą, szybkością w działaniu i opanowaniem podczas gaszenia pożaru czy ewakuacji w czasie zadymienia. Uczniowie dowiedzieli się, jak postępować w czasie niebezpieczeństwa i jak prawidłowo poinformować służby o zdarzeniu zagrażającym zdrowiu lub życiu człowieka.