PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

23 stycznia 2018

Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki”

( Joanne K. Rowling)

19 stycznia 2018r. w  naszej szkole   najmłodsi  uczniowie zostali  przyjęci w poczet czytelników  biblioteki szkolnej.

W pierwszej części uroczystości dyrektor Romuald Modrzyk oraz wicedyrektor Agnieszka Wesołowska odebrali   ślubowanie od  pierwszoklasistów. Następnie  aktorzy „Teatru w kratkę”, wraz z wokalistami „Studia Piosenki”, przedstawili spektakl,  przygotowany przez Elżbietę Akonom i Bernarda Łyżwińskiego, „ Witamy w naszej bibliotece”.

Po obejrzeniu przedstawienia przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej i wypożyczanie pierwszych książek. Panie bibliotekarki: Małgorzata Dzierla, Aneta Godyń i  Maria Zielińska  przekazały nowym czytelnikom informacje,  jak należy dbać o książki i jakich zasad przestrzegać,  czytając je. Nie obyło się bez miłych prezentów – pamiątkowych zakładek do książek oraz listów do rodziców.

Mamy nadzieję, że  nasi pierwszoklasiści często będą zaglądać do biblioteki szkolnej.