POLSKIE SYMBOLE NARODOWE – KONKURS HISTORYCZNY

17 stycznia 2018

Polskie symbole narodowe to nie tylko te oficjalne – godło, barwy i hymn – ale również symbole nieoficjalne związane z naszymi dziejami narodowymi: budynki, pomniki, cmentarze i inne pamiątki narodowe. Uczestnicy musieli więc wykazać się dużą wiedzą z tej dziedziny.

12 stycznia 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie konkursu historycznego „Polskie symbole narodowe” zorganizowanego we współpracy z nauczycielem historii panem Przemysławem Mikołajczykiem. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali talony na ocenę z historii, a zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie Praworządny Sulechów.

Laureaci konkursu :

gimnazjum

I miejsce Dawid Grzybacz kl VIIc,

I miejsce Mikołaj Muszyński IIIc ,

IIImiejsce  Magda Palicka IIb.

szkoła podstawowa

I miejsce Mikołaj Soroko VId,

II miejsce Alicja Puchalska VId,

III miejsce Michał Jurewicz VId.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.