5 stycznia 2018

W czwartek 21 grudnia 2017 r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski „Wry Rymes for Troublesome Times”. Dyrektor Szkoły Pan Romuald Modrzyk dokonał uroczystego jego otwarcia. Uczniowie gimnazjum recytowali wybrane przez siebie wiersze w wersji angielskiej. Jury w składzie: pani Dorota Paluszak oraz uczniowie Agnieszka Pawlak i Szymon Szeląg oceniali artystów w kategoriach: płynność, tempo mówienia, modulacja głosu oraz interpretacja recytatorska. Wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłym talentem, jednakże pierwsze miejsce zdobyła zasłużenie Aleksandra Pawliczak z klasy IIC, drugie miejsce wywalczył Szymon Konsur z IIIA, natomiast trzecie przypadło ex aequo Klaudii Wyzujak z IIB i Janowi Aleksandrowiczowi z IIIA. Organizatorzy konkursu wręczyli zwycięzcom drobne nagrody i dyplomy. Konkurs cieszył się dużą popularnością, więc z pewnością będzie kontynuowany w następnych latach. Organizatorzy: K. Stawiarz, A. Opajdowska i E. Borzęcka.