„Czytamy w oryginale”

5 stycznia 2018

W drugim tygodniu grudnia w naszej szkole została przeprowadzona akcja „Czytamy w oryginale”. Uczniowie gimnazjum wcielili się w rolę lektorów i czytali po angielsku bajkę „The Three Little Wolves and the Big Bad Pig” uczniom klas IV. Czytaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna, która niewątpliwie pomogła czwartoklasistom zrozumieć treść bajki. Gimnazjaliści zadbali także o maski przedstawiające postaci z bajki, dzięki czemu odbiór był także łatwiejszy i bardziej atrakcyjny. Akcja zakończyła się konkursem dedykowanym dla uczniów klas IV, który dotyczył namalowania wybranej sceny z bajki. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 12 grudnia a zwycięzcy zostaną uhonorowani drobnymi upominkami i dyplomami. Organizatorzy: K. Stawiarz, A. Opajdowska, E. Borzęcka.