Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „ENGLISHmania”

3 stycznia 2018

Dnia 20.12.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego ENGLISHmania dla uczniów klas VI. W potyczkach brały udział trzyosobowe zespoły: ze Szkoły Podstawowej w Cigacicach, ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie, ze szkoły Podstawowej z Trzebiechowa oraz reprezentacja naszej szkoły, która została wyłoniona w szkolnym konkursie języka angielskiego w składzie: Alicja Puchalska, Mikołaj Soroko oraz Michał Jurewicz z z klasy 6d. Uczniowie rozwiązywali quiz z wiedzy o krajach anglojęzycznych, krzyżówkę sprawdzającą znajomość słownictwa, odpowiadali na pytania z gramatyki i rozwiązywali zadanie polegające na rozpoznaniu filmu na podstawie usłyszanej piosenki, która była w nim grana. Drużyny walczyły o puchar oraz nagrody rzeczowe. Zaproszono również gości: Kierownika Wydziału Oświaty pana Wojciecha Sołtysa, Panią Izabelę Wojewodę przedstawicielkę Rady Rodziców oraz pana Dyrektora Romualda Modrzyka.

Pierwszą nagrodę otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie, drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie, trzecie miejsce uczniowie z Trzebiechowa i IV miejsce uczniowie z Cigacic. Konkurs przygotowały nauczycielki języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie: pani Ewa Jurewicz, Marta Łyżwińska, Marta Mużyło – Klocek, Monika Rakowska – Kłos, Katarzyna Ciesielska, Karolina Sójka oraz Justyna Karczyńska. Dziękujemy panu Bernardowi Łyżwińskiemu za organizację oprawy muzycznej oraz uczennicom za występ.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu i życzymy kolejnych sukcesów!

Opracowała: Karolina Sójka