Świątecznie w kl. III d

2 stycznia 2018

W ostatnich dniach przed przerwą świąteczną w kl. III d panował bardzo magiczny, świąteczny nastrój.

Dzieci poznawały tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem w Polsce oraz innych europejskich krajach. Pisały list do św. Mikołaja. Mama Oli przygotowała dla nich zajęcie plastyczne, podczas którego wykonały kartkę świąteczną i pisały w niej  życzenia.

W piątek 22 XII uczestniczyliśmy w szkolnym koncercie bożonarodzeniowym na hali a potem przeżyliśmy piękne chwile w czasie klasowej Wigilii. Dzieci dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia a potem zasiadły przy pięknie nakrytym stole. Pod białym obrusem położyły sianko. Klasowe mamy upiekły pyszne ciasta. Spędziliśmy miło czas wspólnym kolędowaniu i rozmowie o zwyczajach świątecznych panujących w ich domach oraz o ciekawych wydarzeniach związanych ze świętami. Było miło, cudownie i świątecznie. Szkoda tylko, że choroba nie pozwoliła uczestniczyć w tych chwilach wszystkim dzieciom.

Dorota Wieczorek