FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI

11 grudnia 2017

Szanowni Rodzice, Nauczyciele i drodzy Wolontariusze!

Za nami finał Szlachetnej Paczki, akcji po raz trzeci organizowanej w naszej szkole przez Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski.

W imieniu opiekunów Samorządu Uczniowskiego i młodzieży chciałabym serdecznie podziękować za Państwa hojność i zaangażowanie. Dzięki nim wszystkie marzenia i pragnienia rodziny Pani Ewy oraz jej dzieci,  Karolinki i Kevina spełniły się. Wartość naszej pomocy została oszacowana na ok. siedem tysięcy złotych! Tak ogromna kwota przerosła oczekiwania nawet organizatorów Szlachetnej Paczki w centrum wolontariatu, gdzie  nasze paczki, a było ich aż 74, zostały przewiezione. Wolontariusze z niedowierzaniem, ale także ogromną radością patrzyli, jak wnosimy i wnosimy nasze podarki. Otrzymaliśmy wiele podziękowań, które należą się właściwie Państwu, a także fantastycznej młodzieży, która pełna zapału i z otwartymi sercami przez trzy tygodnie pilotowała akcję.

Dziękuję bardzo wszystkim Państwu, a szczególnie Rodzicom, którzy sfinansowali zakup pralki automatycznej, dywanu, pościeli, sprzętu sportowego, zaproszeń do salonów kosmetycznego i fryzjerskiego i wielu innych rzeczy, często bardzo kosztownych. Dziękuję także za wsparcie finansowe, które otrzymaliśmy. Nasze paczki zapakowane były w tym roku wyjątkowo ładnie, dzięki Rodzicom, którzy dostarczyli kartony, papier, a także czerwoną  wstążkę. Wyróżniało to nasze podarki spośród innych.

Dziękuję także nauczycielom i wychowawcom klas za pomoc i zaangażowanie swoich uczniów. Były to klasy IVa z wych. p. Renatą Jędrosz, VIIa  z wych. P. Katarzyną Majewską oraz VIIb z wych. P. Ewą Jurewicz. Szczególnie dziękuję pedagogom, Pani Marcie, Pani Oli i Pani Grażynie za to, że cierpliwie przyjmowały wszystkie rzeczy, a potem znosiły brak wolnego miejsca zajętego  przez górę paczek. Pani Sylwii Sulek dziękuję za koordynację akcji w klasach edukacji wczesnoszkolnej.

Do naszej akcji, już po raz drugi, dołączyli się także uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie. Dziękujemy Pani Beacie Marciniak oraz  uczniom z klas: II TM, IV TEM, III TI, III THM i IV TI za duży wkład finansowy.

Bardzo ważną sprawą jest też logistyka całej akcji, dlatego wielkie dzięki składam panu woźnemu Waldemarowi Kozłowskiemu, który poświęcił swój wolny,  sobotni czas po to, aby otworzyć nam szkołę i załadować górę paczek.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki przekazali nasze dary rodzinie, której pomagaliśmy. Relacja z wręczenia zostanie nam przekazana w ciągu dwóch tygodni.

Fotorelacja z tegorocznego finału Szlachetnej Paczki znajduje się na naszym facebookowym profilu:

Samorząd Uczniowski i Wolontariat w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie.

Dziękuję bardzo!

Opiekunowie SKW i Samorządu Uczniowskiego