„Od ziarenka do bochenka”

22 października 2017

20 października klasy 3b i 3 d  wzięły udział w zajęciach „Od ziarenka do bochenka”.

Gospodyni po staropolsku powitała dzieci chlebem, potem bardzo obrazowo przedstawiła  staropolskie zwyczaje. Dzieci uczyły się rozpoznawania ziaren zbóż, oglądały dany sprzęt do młócenia, potem ubrane w fartuchy same wyrabiały ciasto na chlebki nadając im kształt wg własnego pomysłu. W czasie, gdy chlebki piekły się w piecu, dzieci miały zajęcia plastyczne, odbyły spacer wokół karczmy, karmiły zwierzęta, bawiły się na placu zabaw. Dodatkową atrakcją była wycieczka do Kolesina i spacer ścieżką dydaktyczną. Uczniowie podziwiali piękne okazy lip – pomniki przyrody, roślinność parku i jeziora. Nie zabrakło również pysznego ciepłego poczęstunku. Dzieci wróciły z wycieczki obdarowane chlebkami i własnoręcznie udekorowanymi deseczkami.

E. Żok, D. Wieczorek