JESIENNA WYPRAWA ,,SZLAKIEM WIEWIÓRKI’’ W KLĘPSKU

20 października 2017

Dnia 4 października 2017r.uczniowie klasy III c  i klasy IIIg   wraz z wychowawczyniami Małgorzatą Wieczorek i Agnieszką Pakos wybrali się na wycieczkę do lasu w Klępsku. Tego dnia, lekcje zamiast w szkolnych ławkach i przy tablicy, miały miejsce na świeżym powietrzu.  Z panem leśniczym  Grzegorzem Walkowiakiem wyruszyliśmy do lasu w poszukiwaniu nowych doświadczeń.

Przeprowadził  on nas przez ścieżkę  edukacyjno-przyrodniczą ,, Szlakiem Wiewiórki’’. Opowiedział wiele ciekawostek, które kryje w sobie las. Ukazał nam fascynujący świat roślin i zwierząt leśnych. Dowiedzieliśmy się m. in. jak rozpoznać gatunki drzew, w jaki sposób dokarmia się zwierzęta leśne zimą, które grzyby są jadalne, dlaczego nie wolno niszczyć muchomorów.

Na koniec było ognisko i pyszne kiełbaski. Była to dla nas żywa lekcja przyrody w relaksującym otoczeniu, która pozwoliła nam na bezpośredni kontakt z naturą. Na długo wizyta w lesie pozostanie w naszej pamięci. Będzie co wspominać podczas długich i mroźnych zimowych dni.

Pragniemy serdecznie podziękować panu  leśniczemu Grzegorzowi Walkowiakowi za przychylność, gościnność okazaną nam, i zaszczepienie w nas miłości do lasu. W szczególny sposób pragniemy również podziękować pani Annie  Kiewlicz  z Nadleśnictwa Sulechów za wręczone nam upominki.