OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

2 października 2017

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest promowanie wartości, jakie do naszego życia wnoszą książki.

W klasach edukacji wczesnoszkolnej ten dzień stał się okazją do spotkania z twórczością Janiny Porazińskiej. Uczniowie klas starszych wysłuchali fragmentów książek z serii „ Pas Deltory”
i „ Baśniobór” czytanych przez panią wicedyrektor Iwonę Kucharską- Radkiewicz i pana dyrektora Romualda Modrzyka. W tym dniu czytano m.in. lektury pt. „Mały Książę”

„Magiczne drzewo” , „Romo i Julia” oraz „Harrego Pottera”. Wszyscy, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele,  aktywnie włączyli się w akcję głośnego czytania. Dzień Głośnego Czytania zapoczątkował w naszej szkole cykl imprez promujących czytanie.

M.Dzierla, R. Cieślik