XIV Gminne Rozgrywki Matematyczne Szkół Podstawowych

9 czerwca 2017

17 maja 2017 roku w Zespole Szkół odbyły się XIV Gminne Rozgrywki Matematyczne Szkół Podstawowych „Pitagoriada”. W potyczkach matematycznych brali udział uczniowie klas szóstych. Gospodarze mieli zaszczyt gościć najlepszych matematyków zaprzyjaźnionych szkół : SP Buków. SP Cigacice, SP Kalsk, SP Kije, SP 1 Sulechów  oraz ich opiekunów.

Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja sędziowska w składzie: Iwona Kucharska – Radkiewicz,  Beata Halasz, Oskar Lange.            Zawody rozpoczęły się o 9.00. Pierwszym zadaniem  naszych mistrzów był quiz. Druga konkurencja – krzyżówka również nie przysporzyły wielu trudności. Następnym zadaniem młodych pitagorejczyków okazał się rebus –  nie lada wyzwanie dla naszych dzielnych ścisłowców.

Przerwy między zadaniami umilały nam występy dwóch utalentowanych sióstr; Miszeli i Marceli Tkaczuk oraz króciutki spektakl aktorów ze szkolnego koła teatralnego „W kratkę”.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, dlatego   niezbędna okazała się dogrywka. Niestety,  zwycięzca może być jeden.  I miejsce zdobyli gospodarze, II miejsce SP Kije, III miejsce SP 1 Sulechów. Na wszystkich czekały miłe upominki, natomiast mistrzom tegorocznych rozgrywek matematycznych pan dyrektor Romuald Modrzyk wręczył puchary.          Cieszymy się, że mieliśmy przyjemność gościć młodych i  wybitnie uzdolnionych matematyków naszej gminy. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu. Życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z matematyką.

Patrycja Cieślak i Zofia Gromiec