Cała Polska czyta dzieciom – w Nadleśnictwie Sulechów

9 czerwca 2017

5 czerwca uczniowie kl. II d z wychowawczynią Dorotą Wieczorek zostali zaproszeni przez Oddział Dziecięcy Biblioteki Miejskiej w Sulechowie do udziału w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Tym razem spotkanie odbyło się w Nadleśnictwie Sulechów.

Najpierw dzieci miały możliwość poznania pomieszczeń i pracowników Nadleśnictwa. Pani Ania opowiadała, czym się zajmują leśnicy w biurach. Na dworze pokazano maluchom samochód straży pożarnej, do gaszenia małych pożarów w lesie.

Potem dzieci same robiły papier  z makulatury. Czerpały namoczony papier na kratki, odciskały z niego wodę przez prasę, by na końcu na swoim papierze namalować farbami rysunek. Własne prace po wyschnięciu dzieci zabrały do domu. Była to świetna, praktyczna lekcja, z której wiele zapamiętają.

Na koniec poszliśmy do świetlicy, w której leśnik pokazał zdjęcia przedstawiające złe zachowania dzieci i dorosłych w lesie.  Mówił o tym, czego nie powinniśmy robić w lesie, a jak należy zachowywać się prawidłowo.  Przygotowano dla dzieci poczęstunek oraz upominki.  Pani Ania przeczytała dzieciom bardzo ciekawy fragment książki Hanny Zdzitowieckiej „W lesie”.

Na tak wartościowej, pełnej wiadomości, ciekawostek i niespodzianek wycieczce dawno nie byliśmy. Dzieci na długo ją zapamiętają a do wiadomości zdobytych na niej będziemy się bardzo często odwoływać.