31. TURNIEJ „Zebra”

2 czerwca 2017

27 maja 2017 roku w naszej szkole odbył się turniej „Zebra”.

Organizatorami tej  imprezy dla dzieci była Komenda Hufca Babimojsko – Sulechowskiego ZHP wspólnie z funkcjonariuszami policji. W zmaganiach brały udział zuchy i uczniowie z klas I – III Szkół Podstawowych z regionu. Zadania dotyczyły zasad ruchu drogowego i pierwszej pomocy. Wśród nich były krzyżówki i mini test z przepisów ruchu drogowego, puzzle ze znakami drogowymi, sprawdzian umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz konkurencje sportowe.  Naszą szkołę reprezentowało pięć 6 – osobowych zespołów z klas: III b, III e i III f. Uczestnicy wykazali się bardzo dużą wiedzą oraz niezwykłą sprawnością fizyczną i wolą rywalizacji sportowej. Wśród 17 zespołów trzy  z naszej szkoły znalazły się w pierwszej dziesiątce. Najwyżej uplasowała się szóstka „Minionków” z klasy III b zajmując 3. miejsce. Dalej wśród najlepszych zespołów były „Smerfetki” z kl. III b (4. miejsce) i „Szalona szóstka” z klasy III f  (8. miejsce). Pozostałe dwie nasze szóstki „Czorty” z kl. III f i „Tropiciele” z kl.III e także były bardzo waleczne w turniejowych zmaganiach. Wszystkie dzieci otrzymały od sponsorów wspaniałe nagrody. Gratulujemy naszym dzielnym trzecioklasistom oraz nauczycielkom, które przygotowywały ich do turnieju i pełniły opiekę w sobotnie południe: pani Teresie Czerniawskiej, Danucie Drobek i Annie Kwaśnickiej.