XII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Papieżu

31 maja 2017

26 maja w Zespole Szkół w Sulechowie odbył się XII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Papieżu św. Janie Pawle II.

W  konkursie wzięło udział  130 uczniów.  Do 2 etapu zakwalifikowało się 38  uczniów  z 7 szkół gimnazjalnych powiatu  zielonogórskiego. Były to gimnazja z Bojadeł, Pomorska, Trzebiechowa, Kargowej, Świdnicy, Sulechów Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 3. Spośród uczestników wyłoniono finałową 6, która w ostatnim etapie ustnym przy publiczności odpowiadała na wylosowane przez siebie pytania.

Tematem tegorocznych zmagań była biografia Karola Wojtyły oraz  fragmenty kolejnej już encykliki Slavorum apostoli. Uroczystość finałowa rozpoczęła się od dramy, którą przygotowali wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przy ZS3, a której tematem była postać Świętego Brata Alberta.

Spotkanie uświetnił występ zespołu nauczycieli LechBen&company, który na tę okazje przygotował kilka utworów.                                                     Nad częścią finałową czuwało jury, w składzie: przew: Dyrektor Caritas diec ziel-gorz ks. Stanisław Podfigórny,   ks. Kpt. Tomasz Szefliński oraz Kierownik Oświaty p. Wojciech Sołtys.

I mce zdobyła Agnieszka Pawlak z Zespołu Szkół w Sulechowie

II Michał Blum z gim ze Świdnicy

III Paulina Szeląg z gim ze Świdnicy

Wyróżnienia otrzymali:

Joanna Nocuń Zespół Szkół w Sulechowie

Januszewski Miłosz gim ze Świdnicy

Jakub Szyja gim ze Świdnicy

Swoją obecnością na konkursie zaszczycił nas ks. Bp Paweł Socha, który przybliżył nam nauczanie Jana Pawła II. Obecni byli również ks. Dziekan Andrzej Szkwarek, ks. Kanonik Piotr Bortnik, przew. Rady Rodziców p. Izabela Wojewoda   oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z opiekunami: p. Jolantą, Elizą, Teresą.

Jak zawsze na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy i goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Rozmów i radosnych refleksji pokonkursowych nie było końca