Czytamy po angielsku

24 kwietnia 2017

W pierwszym kwartale 2017 roku nauczycielka języka angielskiego Karolina Sójka przeprowadziła w klasie VId projekt czytelniczy.

Dzięki uprzejmości i pomocy Rady Rodziców do biblioteki szkolnej został zakupiony pakiet książek w języku angielskim, który był niezbędny do wykonania projektu. Projekt miał na celu rozwijanie kompetencji językowych i czytelniczych  poprzez zachęcanie dzieci do czytania i kształtowanie nawyku czytania dla przyjemności w języku angielskim. Uczniowie w domu przeczytali książkę  pod tytułem  „Anna and the Fighter” napisaną przez Elizabeth Laird  zawierającą 600 słów w języku angielskim. Na podstawie przeczytanej lektury uczniowie wraz z nauczycielem poświęcili kilka lekcji języka angielskiego, na których czytali fragmenty książki, wykonywali karty pracy, rozmawiali o przeczytanym utworze. Uczniowie po zakończeniu projektu przyznali, iż było to pozytywne doświadczenie, które chętnie powtórzyliby w przyszłości.

Opracowała: Karolina Sójka