VI Rejonowy Konkurs Ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii”

20 kwietnia 2017

19 kwietnia 2017 r. odbył się w naszej szkole VI Rejonowy Konkurs Ortograficzny o tytuł Małego Mistrza Ortografii.

W zmaganiach z trudną polską ortografią wzięło udział 25 uczniów klas trzecich z 5 szkół z rejonu. Uczniowie pisali bardzo trudne dyktando „W teatrze” oraz wykonywali zadania testowe sprawdzające poziom ich wiedzy ze znajomości zasad pisowni.

I miejsce i tytuł Małego Mistrza Ortografii zdobył uczeń z SP nr 6 w Świebodzinie Bartosz Mikołajczyk. Mistrz otrzymał w dowód uznania okazały puchar ufundowany przez Burmistrza Sulechowa pana Ignacego Odważnego, dyplom, książki i słodycze. II miejsce uzyskał uczeń naszej szkoły Maksymilian Szeląg z klasy IIIc przygotowywany przez p. Alicję Walicką, a III miejsce Wiktor Janiak także uczeń naszej szkoły z klasy IIIf przygotowywany przez p. Danutę Drobek. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, ładne nagrody książkowe i słodycze ufundowane przez dyrektora naszej szkoły pana Romualda Modrzyka, Szkolną Radę Rodziców i pana burmistrza. Organizatorki tego przedsięwzięcia panie Dorota Wieczorek i Teresa Czerniawska serdecznie dziękują wszystkim fundatorom nagród za hojność i wszelką pomoc. Podziękowania również kierujemy do wszystkich uczestników konkursu oraz ich nauczycieli i opiekunów. Serdecznie gratulujemy! Zapraszamy za rok!