XI Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe

12 kwietnia 2017

29 marca 2017r. w Siedlcach odbyła się XI Ogólnopolska Olimpiada Franciszkańska. Naszą szkołę, już po raz trzeci, reprezentowała Marysia Bajor z kl. IIIb. Marysia na etapie diecezjalnym (wojewódzkim) w Legnicy zajęła I miejsce i była jedną z dwóch przedstawicielek naszej diecezji (zielonogórsko – gorzowskiej) na etapie ogólnopolskim Konkursu. Poziom  Olimpiady był bardzo wysoki i dotyczył szczegółowej znajomości życia o. Maksymiliana Kolbe oraz jego współpracowników. Nasza uczennica zajęła XIV miejsce na 75 uczestników, uzyskując 70% poprawnych odpowiedzi.  Gratulujemy Marysi i mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda jej się znaleźć w pierwszej dziesiątce, już jako uczennicy szkoły ponadgimnazjalnej.

Do Olimpiady uczennicę przygotowała p. Wioletta Konstańczak