Konkurs biblijny

7 marca 2017

2 marca 2017r. w Legnicy odbył się diecezjalny etap X I Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Hania Mikołajczyk, Marysia Bajor i Filip Maniarski.

I miejsce oraz awans do ogólnopolskiego finału zdobyła Marysia Bajor i 29 marca w Siedlcach przystąpi do ostatniego etapu Olimpiady.

Korzystając z okazji, że Konkurs odbywał się w Legnicy zwiedziliśmy kościół św. Jacka. W tej świątyni, podczas udzielania Komunii św., upadła na podłogę Hostia. Po jej podniesieniu i złożeniu do naczynia z wodą, po pewnym czasie, pojawiły się przebarwienia , które po zbadaniu okazały się krwią ludzką. Zdarzenie bada Stolica Apostolska.

Do Olimpiady uczniowie zostali przygotowani przez p. Wiolettę Konstańczak i p. Wiolettę Samociak.

W. Konstańczak, W. Samociak

Zapraszamy do fotorelacji