Noc Biologów

18 stycznia 2017

13 stycznia 2017r. kolejny raz uczniowie naszej szkoły należący do koła biologicznego brali udział w zajęciach dydaktycznych w ramach Nocy Biologów organizowanych przez Uniwersytet Zielonogórski. Zajęcia miały formę warsztatową, laboratoryjną oraz wykładową. Młodzież wysłuchała wykładu na temat genetycznie modyfikowanych organizmów. Na warsztatach uczniowie zapoznali się z wybranymi gatunkami polskich płazów oraz sposobami ich komunikowania się między sobą oraz zajmowali się modyfikacjami DNA i ustalaniem typów mutacji. Zajęcia laboratoryjne dotyczyły analizy śladów DNA przestępcy oraz potencjalnych podejrzanych, by wskazać, który z nich popełnił hipotetyczne przestępstwo. Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w zajęciach, co przyczyniło się do pogłębienia wiedzy i zainteresowań biologicznych.

L. Kożańska