Koło Misyjne w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

29 listopada 2016

W dniach 10-12.11.2016r. Koło Misyjne a dokładniej Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci :-) miało swoje rekolekcje w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.Było nas 45 osób. Tradycyjnie,przewodniczył nam ks Przemysław Janicki. Tematem rozważań byli wysłannicy z nieba,czyli Aniołowie. Ponadto poruszane też były wątki przyjaźni,pomocy, potrzeby dzielenia się z innymi tym, co najcenniejsze. Uczestnicy spotkania, oprócz udziału w ciekawych konferencjach, uczestniczyli wieczorową porą przy świetle lampionów w Drodze Krzyżowej a także mieli zajęcia plastyczne, muzyczne, atrakcyjną grę terenową, zabawy grupowe. Centrum każdego dnia była Eucharystia. Wielu pięknych przeżyć dostarczyła nam też wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium. Wyjazd,jak zawsze, był udany. Myślę,że każdemu z nas wiele dał. To jak wspaniała była atmosfera, najbardziej pokazały dzieci, które nie chciały wyjeżdżać do domów a niektóre wręcz płakały. Wielu z uczestniczących dopytywało, kiedy będą następne rekolekcje. Są też i tacy,którzy zaczepiają mnie na korytarzu szkolnym i opowiadają, że wciąż śnią im się tamte dni, że chcieliby cofnąć czas i wszystko przeżyć jeszcze raz. Jestem przekonana, że to wszystko świadczy o tym, jak bardzo łakniemy takich spotkań i jak bardzo potrzebujemy siebie nawzajem.